Viikko veneen laskuun

Baloo lasketaan vesille ensi sunnuntaina, JEE!  Venekerhollamme on yhteislasku, jossa Baloo on laskuvuorossa kolmantena. Sunnuntaina Baloo on siis vesillä hieman seitsemän jälkeen aamulla. 

Pääsiäiseltä alkanut veneen kunnostusprojekti on edennyt enemmän ja vähemmän hyvin. Pientä stressiä oli jo välissä ilmassa, mutta nyt kaikki näyttää laskua varten hyvältä. Tiistaina käytiin pesemässä veneen pohja, torstaina mies laittoi primerit ja tänään maalattiin veneenpohja. Vielä pitäisi laittaa glykolit moottoriin, asentaa ilmanpoistoletku, vaihtaa anodi, huoltaa wc:n pohjaventtilii, paikailla naarmuja sekä pestä ja vahata veneen kyljet. Onhan sitä vielä tuossakin. Projektit jatkuvat veneen laskun jälkeen sisätiloissa.

Edellisessä blogissani kertomani polttoaineletku ongelma ei ole vieläkään ratkenut, mutta pari ideaa asian ratkaisuun on olemassa. 

Venekerhon kommodori kävi moikkaamassa ja kyselemässä kuulumisia tänään.

Vaalit ovat todella jäsnkät, saas nähdä miten käy!

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s